Měšťanská beseda > Za oponou > Nový recitál Michala Horáčka

Nový recitál Michala Horáčka

Jeden z nejlepších českých textařů Michal Horáček nechal vždy na podiu vystupovat se svými písněmi jen zpěváky a zpěvačky. Letos se ale rozhodl pro výjimku. Vytvořil recitál svých písní, kterého se zúčastní. Jedno z 18 vzácných zastavení bude i v Plzni. Společně s autorem vystoupí 13. srpna v Měšťanské besedě Ondřej Ruml, František Segrado a Lenka Nová. Doprovodí je kvartet Mateje Benka.

Pořad „Michal Horáček: Mezi námi“ má být jednou z hudebních událostí roku. Z důvodu vytížení Michala Horáčka bylo pro jeho tým těžké hledat termíny. V únoru jich pořadatelům bylo nabídnuto deset. Během několika dnů byly rozebrány a nevyslyšení organizátoři koncertů žádali další. „Nakonec jsme tedy našli ještě osm večerů, ale museli jsme zároveň začít plnit i příští rok,“ říká producent Petr Baránek s tím, že o dosavadní akce byl mimořádný zájem i ze strany veřejnosti.


Představení v Plzni bude jediné, které se má uskutečnit pod širým nebem. „Myslím, že se to k akci hodí, že bude mít skvělou atmosféru,“ říká producent a doplňuje, že celý večer je koncipován na tři části. V jedné představí autor textů spolupráci se skladatelem Petrem Hapkou, v další svůj úspěšný recitál Kudykam a ve třetí svůj poslední ucelený autorský projekt Český kalendář.

„Představení je tak trochu v semaforském stylu, kdy jsou všichni účastníci neustále na pódiu. Jsou tam křesílka, stolek, víno. Michal povídá. Ne o sobě, ale o poezii, skládání, současném umění. A mezi tím zazní písně s jeho texty,“ vysvětluje Baránek.


Představení se koná i za nepříznivého počasí. Pouze se přesune ze zahrady do interiéru Besedy.

Michal Horáček: Mezi námi (Básně, písně, otázky …)
13. 8. 19:00 – zahrada Měšťanské besedy