Měšťanská beseda > Za oponou > Na podzim přijede Richard Müller či Simona Stašová

Na podzim přijede Richard Müller či Simona Stašová

V Besedě se na podzim opět objeví řada známých hudebníků a herců.

23. 9. – To nejlepší z Besídek Divadla Sklep
Před 42 lety založil ve sklepě domu své babičky David Vávra Divadlo Sklep. Tehdy začaly vznikat první scénky, skeče a písničky, z nichž Sklepáci skládají své Besídky. Protože jsou jich stovky a každý rok vznikají nové a nové, divadlo se za těmi nejlepšími pravidelně ohlíží. Plzeňské publikum se s tím nejlepším například v podání „Sklepáků“ setká v září.


3. 10. - Drobečky z perníku
Jedna z neobsazovanějších českých hereček současnosti Simona Stašová před dvěma roky řekla, že se do Měšťanské besedy bude ráda vracet. Na podzim to opět splní rolí, za níž získala v roce 2007 Thálii. V inscenaci Divadla A. Dvořáka Příbram hraje bývalou barovou zpěvačku, která si zničila život alkoholem. Po návrtu z léčebny zjistí, že její dva nejlepší přátelé ji místo chuti do života přináší starosti a do toho se k ní stěhuje dcera z nepovedeného manželství. To nemůže skončit špatně.


8. 10. – Tělo
Příběhy o ženách především pro ženy, ale k pochopení světa žen vhodné i pro muže. Takové jsou hry americké feministky, aktivistky a spisovatelky Eve Ensler. Proslavila se především publicistickou inscenací Monology vagíny, kterou v tomto týdnu uvedlo na zahradě Besedy Intimní divadlo Dáši Bláhové. V říjnu se do Plzně vrátí. Tentokráte s volně navazující hrou Tělo.


13. 10. - Lenka Filipová: Concertino
Hudební projekt navazuje na vydání alba Concertino III. Ten je věnován celé řadě úprav známých skladeb pro klasickou kytaru. Tu Lenka Filipová ovládá bravurně. Koncert doplní i úpravy lidových písní, šansonu, ukázky keltských skladeb a zazní i několik největších písničkových hitů oblíbené zpěvačky. Doprovodí ji Sean Barry na irskou harfu a Jindřich Koníř na klávesové nástroje.  

17. 10. – Zdeněk Izer: Turné čtyř můstků
Populární bavič Zdeněk Izer začal před čtyřmi roky spolupracovat se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, která je známá především z muzikálů, reality show Česko hledá SuperStar a také z filmů. Jako záskok za bývalou Izerovu hereckou partnerku ale ukázala i smysl pro situační humor a komediální herectví. Proto se ihned stala jeho kolegyní na štacích zábavní show, kdy oba například parodují známé televizní pořady a různé zpěváky. Poslední show Zdeňka Izera se jmenuje Turné čtyř můstků.


21. 10. - Vladimír Mišík & ČDG
Známé písně v méně známém podání. To je Vladimír Mišík s takzvaným Čuďágem, neboli nepravidelným akustickým triem současných i bývalých členů ETC. Vystupuje s nimi hlavně v menších klubech, ale Plzeň a Besedu do svého programu rád zařadil.


24. 10. – Domácí štěstí? Ivo! S pravdou ven!
Nový pořad herečky, malířky, spisovatelky a moderátorky Ivy Hüttnerové a Tomáše Bartáka. Jedná se o program plný písniček, vyprávění a skečů o rozdílech dvou století, který se opírá o kontrast starých a nových časů. Hlavní náplň? Humor.


29. 10. – Richard Müller & Fragile: Hlasy
Populární slovenský zpěvák opět připravil unikátní turné. Přizval si k němu vokální skupinu Fragile, s níž osm měsíců nacvičuje a bude nacvičovat své hity bez jediného nástroje pouze v doprovodu lidských hlasů. Turné startuje v polovině září. Jedna z 15 zastávek bude i v Plzni.