Měšťanská beseda > Za oponou > Na podzim chystáme hvězdné koncerty i divadla

Na podzim chystáme hvězdné koncerty i divadla

Na začátku září si návštěvníci mohou užít ještě poslední část Léta v Besedě. Na útulné zahradní scéně se odehraje od 2. do 12. září série pěti pohodových letních koncertů pod názvem Rozmarné babí léto a 9. září tu trampská legenda Wabi Daněk uzavře cyklus Letní koktejl. Od 7. do 15. září bude pod širým nebem promítat Kinokavárna. Všechny tyto akce se v případě nepříznivého počasí mohou přestěhovat do vnitřních prostor Besedy.

Koncerty, divadelní představení, talk-show
Od září do prosince 2013 se v Besedě uskuteční více než 20 velkých koncertů a 10 představení předních českých divadel. Koncerty přinesou do Besedy hudbu různých žánrů od klasické, přes operetu a muzikál, folk, jazz až k rocku. V průběhu podzimu vystoupí mimo jiné Richard Müller, Andrea Kalivodová, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Vladimír Mišík, Lenka Filipová, Pavel Žalman Lohonka nebo skupina Fešáci. I v nové sezóně pokračuje oblíbený cyklus pro příznivce operety a muzikálu Zpívám, tedy jsem Jiřího Untermüllera.

Z divadel se do Besedy vrátí oblíbené stálice jako Intimní divadlo Bláhové Dáši, Divadelní spolek Kašpar, inscenace CavemanLordi nebo herečka Simona Stašová, tentokrát s představením Drobečky z perníku. Divadlo Sklep, které je v Besedě rovněž pravidelným hostem, chystá speciální výběr ze svých Besídek. Novinkou jsou v Besedě představení Velká zebra s Ondřejem Vetchým, Vztahy na úrovni s Lukášem Vaculíkem či Moje hraJiřím Bartoškou. V adventní čas je mimo jiné stejně jako v loňském roce připravena Česká mše vánoční ve scénickém provedení

Kino Beseda zahájí sezónu a denní provoz 9. září novým filmem Woodyho Allena Jasmíniny slzy, připraveny jsou i další novinky, například Líbánky Jana Hřebejka nebo milostný příběh z Osvětimi s Jiřím Mádlem Colette v režii Milana Cieslara. Zopakovat si můžete i veleúspěšné české snímky Revival a Šmejdi. „Vedle filmových novinek se snažíme přinášet divákům i mimořádné počiny světové i naší kinematografie. Velmi se nám osvědčily filmové cykly, zaměřené tématicky nebo například na filmovou osobnost. Na přelomu září a října určitě potěšíme příznivce režiséra Pedro Almodóvara, dále to bude Týden hispánského filmu, 7 dní francouzského filmu nebo například cyklus Ti, kteří ovlivnili svět,“ vypočítává dramaturg Kina Beseda David Brabec. Na podzim se jednou za čtrnáct dnů vrátí i odpolední projekce. Už v minulé sezóně si je oblíbili zejména senioři, kteří mohou využít zlevněného vstupného.

Akce pro děti
Rodiče s dětmi mohou od října zamířit s dětmi do Besedy každou sobotu i neděli. Už od 15. září budou neděle patřit divadelním pohádkám, od října se přidají Hravé soboty, odpoledne plná soutěží a písniček s klauny Bambulí a Famfulí, které se po týdnu střídají s projekcemi filmů pro děti.

Akce pro seniory
Ve spolupráci se Odborem sociálních služeb MMP a připravuje Beseda každý měsíc velmi oblíbené taneční večery s Duem Evergreen Klasik. Mezi další akce patří například koncert Národopisného souboru Postřekov nebo Harmonika duo Renata a Josef Pospíšilovi pořádané ve spolupráci s Krajskou radou Svazu důchodců České republiky.

Festivaly
Beseda je i tradičním dějištěm festivalů. Na podzim se zde odehraje Plzeňské notování, Týden hispánské kultury, Animánie – Podzimní sklizeň Mezinárodní festival outdoorových filmů.