Měšťanská beseda > FAQ > Dotazy návštěvníka

Dotazy návštěvníka

• Jak se dostanu k Měšťanské besedě autem?
Příjezd k Měšťanské besedě je vyznačen na mapě. U Měšťanské besedy lze parkovat na vyznačených parkovacích místech, která jsou v pracovní dny zpoplatněna.

• Jak se dostanu k Měšťanské besedě MHD?
Zastávky městské hromadné dopravy jsou vzdáleny několik minut chůze od Měšťanské besedy (tramvaj č. 1 a 2 na nám. Republiky a v přilehlých ulicích; trolejbusy č. 10, 11,12, 15, 16, 17 a autobusy č. 20, 33, 35, 72 na Americké třídě).

• Kde mohu v předprodeji zakoupit vstupenky na akce v Měšťanské besedě?
Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji vstupenek v Informačním centru města Plzně (nám. Republiky 41) a v pokladně Měšťanské besedy (Kopeckého sady 13). Podrobnější informace o prodeji vstupenek naleznete v sekci Vstupenky.

• Jak si mohu vstupenky zarezervovat?
Elektronickou rezervaci vstupenek je možné provést u konkrétních akcí v programu na těchto webových stránkách. Máte-li zájem znát s předstihem informace o zahájení předprodejů vstupenek, programových novinkách nebo speciálních nabídkách, napište svoji e-mailovou adresu na info@mestanskabeseda.cz.

• Je Beseda bezbariérová?
Bezbariérový přístup je možný do Velkého sálu, Malého sálu, Primátorského salonku, Kinosálu, Atria, Společenského sálu a kavárny.

•Jsou u Měšťanské besedy parkovací místa pro handicapované?
Parkování pro vozíčkáře je možné v zadní části dvora; v případě většího počtu osob s handicapem lze vjet do dvora k invalidní plošině a doprovod vozidlo zaparkuje mimo dvůr.

• Jak je zajištěno občerstvení v době přestávky koncertu či divadelního představení?
U Velkého sálu je občerstvení zajišťováno barem v Klostermannově salónku, který je otevřen před akcí i během přestávky. Pro větší komfort návštěvníků je možné objednat si občerstvení na přestávku před začátkem představení - objednávka je pak o přestávce připravena pod příslušným číslem k okamžité konzumaci bez nutnosti vystát si frontu u baru.

Je možné v Měšťanské besedě kouřit?
Ano, ale pouze ve vyhrazených prostorách. Kouření je povoleno v kavárně a u Velkého sálu v prostoru před toaletami.

Jak a kde je možné pronajmout si bowling?
Pronájem dvou bowlingových drah zajišťuje provozovatel kavárny, spol. Janák bros., s.r.o., tel.: +420 378 037 916.

• Jaká je otevírací doba kavárny?
Secesní kavárna s příjemnou prvorepublikovou atmosférou je Vám k dispozici od pondělí do pátku od 9:00 do 23:00 hodin, v sobotu a neděli od 11:00 do 23:00 hodin. Provozovatelem kavárny je spol. Janák bros., s.r.o., tel.: +420 378 037 916.