Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Zamilovaný sukničkář Lukáš Vaculík se vrací do Besedy

Zamilovaný sukničkář Lukáš Vaculík se vrací do Besedy

(publikováno 27. 11. 2018)

 

Divadelní spolek Háta, ve kterém působí řada známých televizních herců, si loni vybral Plzeň jako místo pro mimopražskou premiéru své nové komedie Zamilovaný sukničkář. Odměnou byla vyprodaná Beseda. Tam se populární americká „konverzačka“ opět vrátí v první polovině prosince.

Háta své fanoušky novou komedií snad ani nemohla zklamat. Fraška amerického autora Michaela Parkera je totiž pro spolek více než typická. „Je to jedna z těch komedií, kde je na začátku nevěra a prakticky od té chvíle až do konce hrozí její prozrazení. Ale jsou tam i další nepartnerské zápletky. A to vše nutí hlavní hrdiny improvizovat a vymýšlet si. Tím se situace dál komplikuje, stupňuje se množství komických situací a pak přijde překvapivé rozuzlení,“ říká šéfová divadelního spolku Olga Želenská, která v komedii sama hraje.

Hlavním hrdinou je záletný americký velvyslanec ve Velké Británii Harry. Ten řekne své ženě Lois, že odjíždí na víkend na golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že bude ten samý víkend v lázních. A jejich dcera Debbie má odjet navštívit kamarádku. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu, kde má dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne. Zároveň se ale vrací Debbie a přivádí si přítele. A v domu je proti plánu i sluha.

To ale nikdo z nich netuší, že se pěkně dlouho z rezidence nebude možné dostat. Harryho ambasádě totiž hrozí bombový útok a snaživý kapitán South s bláznivou sekretářkou vybudují krizový štáb právě u Harryho doma. A kvůli riziku prozrazení nesmí nikdo ven.

 

Zamilovaný sukničkář

9. 12. 2018 v 19:00