Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

 

 

Měšťanská beseda > Aktuálně > Za týden zazpívá v Besedě Radůza

Za týden zazpívá v Besedě Radůza

(publikováno 13. 11. 2017)

 

Radůza se po nemoci vrátila na pódia. V Plzni představí nové album Studna v poušti

Zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, harmonikářka a hudební skladatelka Radůza se po krátké odmlce opět chystá do Plzně. Její koncert s kapelou se uskuteční v Měšťanské besedě 20. listopadu. A protože koncem září vydala nové album Studna v poušti, budou písně z této desky stěžejním materiálem vystoupení.

Album je významně odlišné od předešlé „válečné“ desky Marathon – příběh běžce. „Po zatěžkaném Marathonu jsem si chtěla udělat radost a napsala jsem desku o věcech, jež mne těší, a nakonec jsme to celé natočili se smyčci a sborem, neb to chtělo něco onačejšího. A tak z toho vylezlo vánoční CD,“ popisuje Radůza s tím, že téma zimních svátků je zmíněno i v některých textech.

Písničky, jež jsem napsala, nejsou jen o Vánocích, ale i o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi partnery a tak všeobecně mezi lidmi navzájem. A jelikož smutného se na nás sype ze všech stran dost a dost, psala jsem jen o tom hezkém, protože věřím, že ať je sebehůř, jednou se karta musí obrátit. Ostatně když je špatně úplně všechno a nemůže to být horší, tak už to může být jen lepší,“ říká k novince Radůza, která letos kvůli zdravotním problémům několik měsíců nekoncertovala. Na pódia se natěšená vrátila v září.

Kromě písniček z nového vánočního alba připomene okrajově i zmíněný „Marathon“ a část koncertu hodlá věnovat průřezu své dosavadní tvorby. Radůza se tradičně doprovodí na několik hudebních nástrojů a v zádech bude mít i svůj Band, se kterým v posledních letech vystupuje.

 

Radůza & Band

20. 11. 2017 v 19:00