Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

Banner KF 2018

 

Měšťanská beseda > Aktuálně > Vydru a Šťastného zachrání před smrtí parta amatérských lupičů

Vydru a Šťastného zachrání před smrtí parta amatérských lupičů

(publikováno 13. 9. 2017)

 

Pytel uloupených peněz dokáže oživit i dva sebevrahy. S tímto podtitulem uvedla loni v lednu agentura Harlekýn novou komedii Rukojmí bez rizika francouzského autora Alaina Reynaud-Fourtona. Většina jeho komedií má kriminální zápletku a inscenace o dvou sebevrazích a bandě lupičů, kteří mají v patách policisty, patří k těm nejlepším. Plzeňské publikum se o tom může přesvědčit na začátku prosince v Měšťanské besedě.

Hlavními hrdiny jsou Marc a Luc v podání Václava VydryJana Šťastného. První je dříve úspěšný spisovatel takzvané červené knihovny. Jenže poslední dobou mu psaní nejde, chybí námět i motivace. Je proto rozhodnutý své trápení ukončit sebevraždou.

Se stejným plánem se s ním přichází rozloučit i jeho letitý přítel Luc. Ten už se jednou o sebevraždu pokusil, když od něj utekla žena. Teď je rozhodnutý mnohem pevněji. Žena se k němu totiž vrátila. Rychle se domluví na společné sebevraždě. Ještě před tím si ale domluví, že se rozloučí se světem dobrou snídaní. Luc ji jde obstarat.

Tím ovšem mění sobě i svému příteli plány. Otevřenými dveřmi vtrhne do bytu trojice zlodějů s pytlem plným peněz a muže, kteří nemaní vůli žít, si berou jako rukojmí. Přinejmenším prekérní situace, která má ovšem zajímavé pokračování. Pohled na pytel peněz vrátí Marcovi i Lucovi chuť do života. Teď už jde jen o to, jak lupiče z bytu dostat a před policií jejich lup utajit. Marcovi se naštěstí rychle vrací fantazie a Luc má možnost využít mnohé intrikánské kličky ze svého bujarého milostného života.

 

Rukojmí bez rizika

3. 12. 2017 v 19:00