Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Týden v Kině Beseda: Novinka Jirky Mádla, zamilovaný Hanzlík a možná i vítěz Oscarů

Týden v Kině Beseda: Novinka Jirky Mádla, zamilovaný Hanzlík a možná i vítěz Oscarů

(publikováno 23. 2. 2019)

 

25. 2. v 19:15 – Na střeše

Novinka Jiřího Mádla. Alois Švehlík v roli nevraživého profesora v důchodu, jemuž náhoda přivede do cesty vietnamského mladíka Songa. Profesor Rypar chlapci, jehož najde ukrytého na střeše svého domu, nabídne na pár dnů azyl. Jejich spolužití přináší mnoho třecích ploch, ale i komických situací.

 

27. 2. v 17:00 – Ženy v běhu

Romantická komedie režiséra Martina Horského (Život je život, Bezva ženská na krku) vypráví o radostech a strastech toho, když se jedna nesportovní rodina rozhodne zaběhnout maraton. V hlavních rolích se představí Zlata Adamovská, Tereza Kostková a Jenovéfa Boková.

 

27. 2. v 19:15 – Bohemian Rhapsody

Jediné, co je pozoruhodnější než jejich muzika, je jeho příběh. Bohemian Rhapsody popisuje hudební dráhu i nekontrolovatelnou životní spirálu Freddieho Mercuryho. Snímek je rámcován založením skupiny Queen v roce 1971 až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Snímek získal 2 Zlaté glóby, 2 ceny BAFTA a 5 nominací na Oscara.

 

28. 2. v 16:30 – André Rieu: Koncert ze Sydney

Znamenitý houslista André Rieu se vrací do Kina Beseda se svým koncertem ze Sydney Town Hall v Austrálii. Zvýhodněné vstupné pro seniory nad 65 let 200,-.

 

28. 2. v 19:30 – Léto s gentlemanem

Letní romantická komedie o touze po svobodě, pozdní lásce a naději. Anna tráví se svým manželem každé léto na chatě kousek za Prahou. On se věnuje kartám s kamarády a výrobě modelů lodí, ona vyráží s kamarádkami na cyklovýlety po okolí. Když se ve vesnici objeví šarmantní Artur, mezi ním a Annou přeskočí jiskra.

 

3. 3. v 15:45 – Nápoj lásky

Donizettiho Nápoj lásky patří mezi nejlepší komedie operní literatury. V režii Bartletta Shera a pod taktovkou Dominga Hindoyana se představí Pretty Yende v roli temperamentní Adiny, do níž se zamiluje prostý venkovan Nemorino v podání Matthewa Polenzaniho.

 

3. 3. v 19:00 – Favoritka

Na královském dvoře nešťastné a slabé britské panovnice Anny Stuartovny dochází ke každodennímu boji o její vrtkavou přízeň. Usilují o ni nejen ministři a vojevůdci, ale především její dvě společnice, Lady Sarah a komorná Abigail. Tyto dvě dámy se v dramatu plném černého humoru nezastaví před ničím.

Snímek získal 2 ceny na festivalu v Benátkách, 1 Zlatý glóbus a 10 nominací na Oscara.

 

Aktuální program Kina Beseda