Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Týden v Kině Beseda: Hledání Stalinova nástupce i démonický hastrman Karla Dobrého

Týden v Kině Beseda: Hledání Stalinova nástupce i démonický hastrman Karla Dobrého

(publikováno 28. 4. 2018)

 

30. 4. 19:15 – Noční hra

Někoho v téhle místnosti unesou a vy musíte najít pachatele.“ – na začátku večera je tato jednoduchá věta...a pak se rozjíždí akce, kdy nebudete vědět, čemu vlastně věřit. Jedná se jen o další zábavný večer s přáteli, anebo jsou ti lupiči i federální agenti skuteční?

 

2. 5. 19:15 – Ztratili jsme Stalina

5. března 1953 umírá Josef Stalin a okamžitě vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Černá komedie dokonale zesměšňuje šílený komunistický režim a nejabsurdnější na tom je, že téměř vše v tomto filmu je založeno na skutečných událostech.

 

3. 5. 19:15 – Tři billboardy kousek za Ebbingem

Je to už několik měsíců a vrah její dcery stále není dopaden. A tak zoufalá Mildred udělá zoufalý krok – pronajme si tři billboardy, které vedou směrem k jejímu městu, a napíše na ně vzkaz místnímu policejnímu šéfovi...a věci se konečně dají do pohybu, i když ne tak, jak si Mildred představovala.

 

4. 5. 18:00 a 20:00 – Hastrman

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí.

 

Aktuální program Kina Beseda