Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Spolek Háta přiveze novou komedii o záletných politicích

Spolek Háta přiveze novou komedii o záletných politicích

(publikováno 5. 2. 2019)

 

Divadelní spolek Háta se specializuje na konverzační vztahové komedie a britský dramatik a herec Ray Cooney je přezdívaný mistrem frašky a právě situačních komedií s komplikovanou zápletkou a britským suchým humorem. Spojení obou nemůže být neúspěšné. Platí to také o inscenaci Velké lásky v malém hotelu, kterou Háta nastudovala loni a v půlce května ji představí také v Měšťanské besedě.

Komedie vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl nic začínat s vdanou sekretářkou. A když už, tak si k záletům nevybrat malý hotel, kam jezdí i jeho manželka a obsluha složená z čínských přistěhovalců mu příliš nerozumí. Tato kombinace je katastrofální. Navíc, když se do toho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu vypukne peklo. To je potom potřeba mít spolehlivého tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad jakým zůstává rozum stát.

A divák se baví. Ve dvou sousedních manželských apartmánech se najednou zabydlí 11 lidí, mezi nimiž jsou spletité situace zapříčiněné hned několika nevěrami. A protože se jedná také o osoby z nejvyšších politických kruhů, bojuje se nejen o pověst a záchranu partnerství ale vlastně o celou kariéru. To je dost příležitostí k vtipným situacím, lžím, záměnám a zajímavého rozuzlení.

Hlavní roli ztvárnil Lukáš Vaculík a v dalších alternují třeba Adéla Gondíková, Mahulena Bočanová, Olga Želenská, Filip Tomsa, Ivana Andrlová, Veronika Jeníková a další.

 

Velké lásky v malém hotelu

13. 5. 2019 v 19:30