Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Přečkejte dubnové plískanice v sále Kina Beseda: Uvidíte kupu Oscarů, teroristku Janžurovou i poslední výpravu s trabanty

Přečkejte dubnové plískanice v sále Kina Beseda: Uvidíte kupu Oscarů, teroristku Janžurovou i poslední výpravu s trabanty

 (publikováno 26. 3. 2019)

 

Dubnový program odstartuje aprílová projekce nejlepšího snímku loňského roku. Zelená kniha získal 3 Oscary včetně toho pro nejlepší film, 3 Zlaté glóby včetně toho pro nejlepší film, cenu BAFTA pro nejlepší film a spoustu dalších cen. O tři dny později si do Kina Beseda můžete zajít na další parádní tříoscarový snímek loňského roku – na Romu. Další oscarový snímek je na programu 8. dubna, kdy se bude promítat Favoritka, která se může pochlubit 7 cenami BAFTA, ale i Oscarem a Zlatým glóbem pro nejlepší herečku v hlavní roli.

Dubnové novinky nabídnou mimořádný milostný příběh inspirovaný dramatickými událostmi 20. století i zrodem ikonického architektonického skvostu – brněnské vily Tugendhat. Skleněný pokoj se může pochlubit i hvězdným mezinárodním obsazením. Clint Eastwood se vrací na plátna kin coby režisér i herec v Pašerákovi a Keiru Knightley uvidíte v dalším novém filmu Zraněná srdce. Teroristka Iva Janžurová coby učitelka v důchodu se dostane do křížku s Martinem Hofmannem a na konci dubna na plátně Kina Beseda vyrazí žluté trabanty Dana Přibáně na poslední cestu – Trabantem tam a zase zpátky promítáme 24. dubna. Znovu promítneme film Cena za štěstí o hledání obyčejného lidského štěstí a také komedii Ženy v běhu.

Těšit se můžete na parádní hudební jízdu s Queen v hitu Bohemian Rhapsody a parádní nářez v dokumentu Metallica: Francie na jednu noc, z jednoho z nejzachovalejších kolbišť gladiátorů ve francouzském Nimes.

S dětmi můžete vyrazit do Finska za dobrodružstvím Putování se sobíkem s komentářem Marka Ebena, v němž kamera sleduje první rok života divokého soba. Rozhodně si nenechte ujít ani novinku Tima Burtona Dumbo či nové dobrodružství Čtyřlístku.