Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Od Laury k Maláskovi. Zpěvačka Lenka Nová chystá Čtyřicítku v Besedě

Od Laury k Maláskovi. Zpěvačka Lenka Nová chystá Čtyřicítku v Besedě

(publikováno 13. 4. 2018)

 

Začínala s kapelou Laura a její tygři, později spolupracovala s Michalem HoráčkemPetrem Hapkou, ale stále více se přitom pokoušela prosadit i sólově. Loni na jaře proto zpěvačka Lenka Nová majitelka nezaměnitelného sametového hlasu připravila své první velké tour Čtyřicítka, kde v doprovodu kapely Petra Maláska představila písničky ze stejnojmenného výročního alba. Pro velký úspěch pokračovalo tour i na podzim a také na letošní rok chystá Nová a Malásek několik společných koncertů s názvem Ve dvou tour 2018. Jeden z nich se uskuteční v polovině června na zahradě Měšťanské besedy.

Podrobnosti k letošní tour ještě interpreti nezveřejnili. Lze ale očekávat, že zazní výběr ze Čtyřicítky, z dalších dvou zpěvaččiných alb, písničky z desek Michala Horáčka a zřejmě i nějaké novinky. Lenka Nová vydala tři sólové desky. V roce 2003 to byla Nová deska, po devíti letech přidala Psí hodinu a předloni si nadělila s mírným zpožděním k životnímu jubileu album Čtyřicítka.

Kromě zpěvu se na posledním albu podílela i tvorbou hudby. Texty, byť jsou psány z pohledu ženy, jsou kompletně od Michala Horáčka. Obsahují momenty radosti, smutku i dalších emocí a osobitý hlas Lenky Nové, která je především koncertní zpěvačkou, jim v živé interpretaci dávají jak noblesu, tak i rozvernost obyčejné holky.

Nejsou to úplně mé příběhy slovo od slova. Ale byly inspirovány mým životem, protože jsme byli s Michalem v úzkém kontaktu. Než deska vyšla, nebyla jsem na tom dobře v osobním životě a Michal to věděl. Jsou tam ty střípky. Ale zároveň je tam holka, která má i nějaké životní radosti a nepřestává věřit v lásku a životní naplnění. Většinou jde o obecně platné příběhy, se kterými jsem se ztotožnila, protože mě to zkrátka potkalo stejně jako spoustu dalších žen v tomto věku,“ říká o své poslední desce Lenka Nová.

 

Lenka Nová & Petr Malásek Ve dvou tour 2018

21. 6. 2018 v 19:30 na zahradě Měšťanské besedy