Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Mistr funkového saxofonu Maceo Parker se vrací do Plzně

Mistr funkového saxofonu Maceo Parker se vrací do Plzně

(publikováno 8. 11. 2018)

 

Do Měšťanské besedy se 15. listopadu vrátí ikona funkového saxofonu Maceo Parker. Legendární americký saxofonista a dlouholetý spoluhráč zpěváka Jamese Browna je pověstný strhujícími koncerty, které nenechají nikoho v klidu a jsou obrovským zážitkem. Vstupenky jsou ještě k dostání. Návštěvníci koncertu Chicka Corey, který se koná v Besedě o den dříve, získají na Parkera slevu.

Přestože letos bylo Parkerovi 75 let a koncertuje přes 55 let, živé vystupování ho stále nesmírně baví a hlavně ho těší, když baví i posluchače. „Hraní si plně užívám, získávám totiž energii z publika,“ říká Maceo Parker. „Miluji koncertování, bytí na pódiu a miluji hlavně lidi. A dělám to s láskou. Snažím se rozdávat lásku a energii, jak jen můžu.“

Hudba světového formátu zazní v Besedě i předchozí večer. Shodou okolností se sešly termínově koncerty Maceo Parkera a jednoho z nejlepších světových klavíristů Chicka Corey, který vystoupí 14. listopadu. Určitě je spoustu fanoušků, kteří by rádi slyšeli oba muzikanty. Pro ty je zvýhodněné vstupné – kdo si koupí vstupenku na Coreu, dostane 20procentní slevu na vstupenku ke stání na Parkera. Slevu lze získat v předprodeji přímo v Besedě v Kopeckého sadech nebo v infocentru na náměstí Republiky v Plzni.

 

Maceo Parker

15. 11. 2018 ve 20:00