Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Magory Filipa Blažka a Martina Hofmanna čeká začlenění do normální společnosti

Magory Filipa Blažka a Martina Hofmanna čeká začlenění do normální společnosti

(publikováno 11. 3. 2019)

 

Dva magory Kjetilla a Ellinga čeká životní výzva. Dostanou možnost opustit psychiatrickou léčebnu a začlenit se do normálního života. Vysněný život na svobodě, ale není tak jednoduchý, jak se domnívali. Stěhování, osobní hygiena, přijímání telefonních hovorů, nákup nebo návštěva hospody jsou jen začátkem spousty starostí, které před nimi stojí. Popasují se s nimi? Na to odpoví inscenace Chvála bláznovstvíFilipem BlažkemMartinem Hofmannem v hlavních rolích, kterou v polovině června uvidíte v Měšťanské besedě.

„Elling je nejistý intelektuál s básnickým střevem a potřebou ohromovat lidi kolem sebe bohatými, ovšem vymyšlenými životními historkami. Vydává se za bývalého člena motorkářského gangu, pravidelného návštěvníka bordelů a nepřekonatelného milence,“ popisuje svoji roli Martin Hofmann. Skutečnost je ale značně odlišná. Jedinou ženou po jeho boku byla vždy jeho matka, která jeho duševní nemoc přehlížela, nebo dokonce podporovala. Do ústavu se tak Elling dostal prakticky hned po její smrti.

Kjell Bjarn je pro Ellinga ideálním partnerem pro společnou hospitalizaci. Hromotluk instalatér má nižší mentální kapacitu a k tomu je důvěřivý dobrák, který umí naslouchat a každý zážitek je pro něj vůbec tím nejlepším v životě. V léčebně se náramně doplňují, nejsou s nimi problémy, a proto dostanou šanci, aby zkusili žít mimo ústav. Je jim přidělen společný byt a Frank, další zvláštní týpek do party, který má dohlížet na jejich začleňování. S oběma má ale jedno společné a oblíbené téma: Ženy.

 

Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství

18. 6. 2019 v 19:30