Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Maceo Parker míří na západ Čech: Žádný jazz, jenom funky, zábava, tanec a energie

Maceo Parker míří na západ Čech: Žádný jazz, jenom funky, zábava, tanec a energie

(publikováno 1. 10. 2018)

 

Živoucí legenda funky a soulu Maceo Parker míří do Plzně a v Měšťanské besedě se pochlubí svou našlapanou funky show. Legendární saxofonista, který hrál třeba i s Jamesem Brownem, Georgem Clintonem, Red Hot Chili Peppers nebo Princem, vystoupí v Besedě v polovině listopadu.

Protože půjde o kombinaci jazzu a funky, a to v podání, které bude nutit k tanci, bude koncert ve Velkém sále na stání. Pár míst ale bude i k sezení. Půjde o průřez celou Parkerovou kariérou, od soulu 60. let po moderní funky. A to vše doplněné o jazzové standardy a evergreeny. Saxofonistu doprovodí jeho kapela.

Přestože je Parkerovi už přes 70 let a koncertuje přes 55 let, živé vystupování ho stále nesmírně baví a hlavně ho těší, když baví i posluchače. Občas trvá jeho koncert i tři hodiny. Ještě před 10 roky ale koncertoval i 250krát za rok a některé koncerty prodloužil až skoro na pět hodin. A nejedná se jen o hraní. Jeho vystoupení jsou show. Naučil ho to James Brown.

Potkal jsem se s ním na univerzitě a s bratrem jsme se připojili k jeho kapele. Naučil jsem se od něj, jak se tvoří hudba ze všech možných úhlů, nebo které věci má publikum na koncertech rádo. On byl něco jako Michael Jackson své doby,“ říká o svém „učiteli“ Parker. „Každý muzikant tehdy toužil být součástí jeho kapely. Byla to fantastická zkušenost, ze které čerpám i teď, a jsem za ni moc rád. Byla to šťastná léta,“ doplňuje.

 

Maceo Parker

15. 11. 2018 ve 20:00