Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

Měšťanská beseda > Aktuálně > Liška, Daniel a spol. se schovají za charaktery commédia dell´arte

Liška, Daniel a spol. se schovají za charaktery commédia dell´arte

(publikováno 14. 6. 2017)

 

Mělo to být jen povyražení na léto. Z divadelní inscenace Commedia dell'arte aneb Poslušně hlásím aneb Konec šejků v Čechách se ale stal evergreen, který na českých a slovenských jevištích žije už 22 let. V srpnu se opět vrátí i do Plzně. Pavel Liška, Marek Daniel a spol. vystoupí na zahradě Měšťanské besedy.

Kamarádi z brněnských scén Husa na provázku a HaDivadla původně jen přemýšleli, jak společně, příjemně a přitom i výdělečně strávit divadelní prázdniny v roce 1995. Napsali si tedy veselohru v tradičním žánru commédia dell´arte, aby s ní objížděli hrady a zámky.

Když ale léto skončilo, ozývali se další zájemci o pořádání představení a nejen kasteláni, ale i klasické divadelní scény. Začalo se tak hrát ve volných termínech i v průběhu roku. Soubor sestavený z herců dvou divadel si pro tyto příležitosti dal jméno Spolek sešlých. A schází se příležitostně dodnes, přibližně desetkrát do roka. Ve spolku je mimo jiné i Tatiana Vilhelmová, která ale v Plzni nemůže vystoupit. V roli Isabelle ji zastoupí Gabriela Štefanová.

 

Commedia dell´arte aneb Konec šejků v Čechách

28. 8. 2017 v 19:30 na zahradě Měšťanské besedy