Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Lenka Nová a Petr Malásek rozněžní zahradu Besedy

Lenka Nová a Petr Malásek rozněžní zahradu Besedy

(publikováno 6. 6. 2018)

 

Majitelka nezaměnitelného sametového hlasu Lenka Nová vyrazila loni na své první velké tour Čtyřicítka. Pro velký úspěch letos s koncerty pokračuje. Od poloviny dubna už ale pouze v doprovodu klavíru. S Petrem Maláskem se Ve dvou Tour 2018 v polovině června zastaví i na zahradě Měšťanské besedy.

Během koncertu zazní nejemotivnější písničky z celé zpěvaččiny kariéry. Sama vydala tři alba. V roce 2003 to byla Nová deska, po devíti letech přidala Psí hodinu a předloni si nadělila s mírným zpožděním k životnímu jubileu právě Čtyřicítku. Kromě zpěvu se podílela autorsky na hudbě. Texty, byť jsou psány z pohledu ženy, jsou kompletně od Michala Horáčka. Obsahují momenty radosti, smutku i dalších emocí a osobitý hlas Lenky Nové, která je především koncertní zpěvačkou, jim v živé interpretaci dávají jak noblesu, tak i rozvernost obyčejné holky.

Nejsou to úplně mé příběhy slovo od slova. Ale byly inspirovány mým životem, protože jsme byli s Michalem v úzkém kontaktu. Než deska vyšla, nebyla jsem na tom dobře v osobním životě a Michal to věděl. Jsou tam ty střípky. Ale zároveň je tam holka, která má i nějaké životní radosti a nepřestává věřit v lásku a životní naplnění. Většinou jde o obecně platné příběhy, se kterými jsem se ztotožnila, protože mě to zkrátka potkalo stejně jako spoustu dalších žen v tomto věku,“ říká Lenka Nová.

 

Lenka Nová & Petr Malásek Ve dvou Tour 2018

21. 6. 2018 v 19:30 na zahradě Měšťanské besedy