Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Kamil Střihavka je už hlavně divadelník. V Plzni ale zazpívá největší rockové hity

Kamil Střihavka je už hlavně divadelník. V Plzni ale zazpívá největší rockové hity

(publikováno 16. 4. 2018)

 

Země vzdálená, Černá růže, Když se snáší déšť, Woo-Doo a spousta dalších hitů z bohatého repertoáru zpěváka Kamila Střihavky zazní v druhé polovině srpna na zahradě Měšťanské besedy. Zpěvák se tam chystá se svou doprovodnou kapelou Leaders. Koncert bude jedinečný v tom, že legenda české rockové scény vystoupí s akustickým doprovodem a kromě kytary, kontrabasu, bicích a kláves ho mimořádně doprovodí i saxofon, flétna či perkuse.

Kamil Střihavka je rockový zpěvák, hudebník, skladatel a textař. A nově také divadelní režisér s ambicemi být i režisérem filmovým. Už ve svých 16 letech si totiž předsevzal, že natočí celovečerní film. A pomalu se k tomu schyluje. Před třemi roky uvedl na divadelní prkna hru Tolik hlav zasazenou do 70. a 80. let, kterou si dokonce i sám napsal.

Těch rolí v našem rodinném hudebním divadle a v téhle hře mám vlastně několik. Kromě autora a režiséra jsem také producent, technik, rekvizitář, starám se o oponu a uvádím to,“ říká Střihavka s tím, že jako hudebník pracuje na nové desce a až ji dokončí, chtěl by divadelní představení konečně převést i na plátno.

Je to můj dlouholetý sen natočit celovečerní film. Už se k tomu schylovalo, ale ozývají se i dotazy, kdy zase vydám nějakou desku. Uvědomil jsem si, že v tomto směru mám ke svým fanouškům dluh. Takže ještě před tím nová deska,“ vysvětlil zpěvák s nezaměnitelným hlasem. V Plzni zazní kromě největších Střihavkových hitů i průřez autorské tvorby se současnou kapelou Leaders.

 

Kamil Střihavka: Akustický koncert

22. 8. 2018 v 19:30 na zahradě Měšťanské besedy