Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Illustratosphere se bude sehrávat a zkoušet v koncertních sálech

Illustratosphere se bude sehrávat a zkoušet v koncertních sálech

(publikováno 13. 3. 2018)

 

Dan Bárta a skupina Illustratosphere jsou už na turné. Nese název Mezi vrcholy Tour 2018, má 20 zastávek a jednou z nich bude koncem března i Měšťanská beseda v Plzni. Podle zpěváka půjde o jakousi veřejně přístupnou zkoušku. Kapela má totiž nového bubeníka a ladí písničky na nové album. Vstupenky na jejich plzeňské „sehrávání“ jsou stále v předprodeji.

Nově nám bubnuje Martin Valihora. Jeho přístup je dravější. Dělal funky ještě, když u toho nebylo tolik počítačů, a dokáže tomu digitálnímu bubnování dobře konkurovat. V kapele to je celkem změna. Samozřejmě se sehráváme, ale vyjít před lidi bude další level. Bude to trochu jako přijít za námi na nějakou pokročilejší zkoušku,“ říká dan Bárta.

Na playlist zařadí pár osvědčených melodií, loňské písně a doplní je úplnými novinkami. „Budou tam věci, abychom se tam všichni našli, aby si každý zahrál, co mu sedne. Loni jsme už některé zařazovali, abychom ohladili hrany. A nové kusy? S těmi začínáme. Při koncertech budeme testovat, jak je umíme ohýbat a co se s nimi dá dělat a jaké na to budou reakce,“ doplňuje zpěvák s tím, že Illustratosphera si tím bude písničky připravovat na nové album. Chce ho nahrát tak, aby bylo co nejvíc přirozené, tedy s minimem postprodukčních zásahů. To je pro kapelu ale obvyklý přístup.

 

Dan Bárta & Illustratosphere: Mezi vrcholy Tour 2018

29. 3. 2018 v 19:00