Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Filmová jízda s přehlídkou 7 dní francouzského filmu

Filmová jízda s přehlídkou 7 dní francouzského filmu

(publikováno 3. 10. 2018)

 

Oblíbená filmová přehlídka 7 dní francouzského filmu nemůže chybět ani letos. Během jednoho týdne vám Kino Beseda vám promítne 7 skvělých francouzských filmů v původním znění s českými titulky.

 

20. 10. 17:00 – Rock'n Roll

Guillaume Canet (43) má všechno, o čem mohou muži snít. A potom, přímo během natáčení, mu jeho dvacetiletá herecká kolegyně suše oznámí, „že už nejede rock´n´roll“. Guillaume si umíní, že se musí radikálně změnit. Hned. Proměna ale zachází tak daleko, jak nikdo z přítomných nečekal. Skvěle obsazená inteligentní francouzská komedie o stárnutí a hvězdném filmovém prachu.

 

21. 10. 17:00 – Bratři Lumiérové

Výjimečný snímek Bratři Lumiérové není tradičním filmovým dílem. Představuje dokumentární pásmo 108 krátkých snímků, které vytvořili před více než 120 lety bratři Louis a Auguste Lumièrové, vynálezci kinematografie. Film vás vrátí do doby, kdy speciální efekty a vymoženosti počítačové grafiky patřily pouze do říše snů.

 

22. 10. 19:15 – Láska bez bariér

Jocelyn je úspěšný podnikatel, sukničkář a nenapravitelný lhář. Snaží se svést mladou a krásnou Julii předstíráním, že je tělesně postižený. Ale ta mu představí svou sestru Florence na invalidním vozíku.

 

24. 10. 19:15 – Střídavá péče

Xavier Legrand vypráví příběh Juliena, který se po rozvodu rodičů ocitá ve střídavé péči. Eskalující spory mezi násilnickým otcem a nešťastnou matkou jej dovedou až na okraj propasti. Aby zabránil nejhoršímu, je odhodlaný udělat cokoliv…

 

25. 10. 19:15 – Gauguin

Rok 1891. Gauguin se usazuje na Tahiti. Chce malovat v divočině, zcela svobodně, daleko od morálních, politických a estetických kódů civilizované Evropy. Vydává se do džungle, potýká se se samotou, chudobou a nemocí. Ale také poznává Tehuru, která se stane jeho ženou a modelem pro jeho nejlepší obrazy.

 

26. 10. 18:00 – Dokud nás svatba nerozdělí

Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, tak se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Komedie od režisérů filmu Nedotknutelní potěší srdce každého, alespoň trochu škodolibého diváka.

 

27. 10. 17:00 – Na shledanou tam nahoře

Listopad 1918. Do konce války zbývá sice už jen pár dní, ale smrt, zranění a nerozlučná přátelství mají v zákopech stále ještě své pevné místo. Válka však končí a její následky ovlivňují život Alberta a Édouarda i po jejím skončení.

 

7 dní francouzského filmu

20.–27. 10. 2018