Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Dárek, který potěší…darujte poukaz na akce do Měšťanské besedy

Dárek, který potěší…darujte poukaz na akce do Měšťanské besedy

(publikováno 11. 12. 2018)

 

Martin Hofmann, Filip Blažek, Milan Šteindler, Ondřej Vetchý, Ewa Farna, Magdalena Kožená či Jana Krausová a Karel Roden a spousta dalších herců a interpretů se během prvního pololetí roku 2019 představí v Měšťanské besedě. Na většinu koncertů a divadelních představení se již nyní prodávají vstupenky a mohou se tak stát originálním dárkem pod vánoční stromeček pro vaše blízké.

Pokud nevíte, jaké představení by vašim nejbližším udělalo radost, není nic jednoduššího než darovat jeden z našich dárkových poukazů, které jsou k dostání přímo v Měšťanské besedě nebo v Předprodeji vstupenek na náměstí Republiky.

 

30. 1. Richard III.

Mělo to být jen na jediný večer u příležitosti 50. narozenin herce Jana Potměšila. Obnovená premiéra slavné inscenace Richard III. měla ale v březnu 2016 takový ohlas, že se Divadelní spolek Kašpar rozhodl ji do svého repertoáru opět zařadit. Na konci ledna tak můžete v Měšťanské besedě sledovat cestu Richarda III. k trůnu a moci.

 

13. 2. Dokud nás milenky nerozdělí

Brilantní situační komedie plná zvratů a záměn o tom, kolik milenek je zapotřebí ke zkáze jednoho dlouholetého manželství.

Hrají: Veronika Freimanová, Vladimír Kratina, Diana, Jana Bernášková, Kateřina Lojdová, Luděk Nešleha

 

18. 2. The Backwards - Beatles Revival (SK)

Strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků slavné britské kapely čeká na všechny návštěvníky koncertu. Nový program pod názvem BEATLES – SOLO YEARS kromě největších hitů BEATLES nabídne také nejznámější songy jednotlivých členů kapely Beatles, které vznikly po rozpadu legendárního bandu.

 

4. 3. Scény z manželského života

Jeden z nejupřímnějších milostných příběhů v dějinách umělecké tvorby předvádí všechny polohy milostného vztahu, od okouzlení až po brutální rvačku. Je obrazem dvojice lidí, kteří nedokážou žít spolu ani bez sebe. Michaela Badinková a Michal Dlouhý v hlavních rolích divadelní adaptace slavného filmu Ingmara Bergmana.

 

13. 3. Petr Spálený & Apollo Band

Známý hudebník, skladatel, kytarista, flétnista, bubeník a zpěvák Petr Spálený se vrací na koncertní pódia. V Plzni vystoupí se svojí kapelou Apollo Band. Můžete se těšit i na hosta koncertu Milušku Voborníkovou.

 

14. 3. Tatarák na EX

Krutě upřímné představení Milana Šteindlera pro všechny, kdo ztratili iluze o světě i o životě. Úplně nová, sarkastická a ještě syrová stand-up comedy vznikla ve stejné produkci jako úspěšná komedie Caveman.

 

23. 3. Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?

Nestálý Christian (Ondřej Vetchý) nevydrží s žádnou ženou. Aby se vyhnul rozchodům a ulevil svědomí, předstírá vlastní smrt a ženy zajistí penězi z životní pojistky. Časovaná bomba vybuchne, jakmile se objeví Christianův přítel z dětství. Setkání s „vdovami“ se stává nevyhnutelným.

 

5. 4. O lásce

Je půlnoc. Hodina pravdy. Hodina, kterou si on a ona vybrali pro uspořádání vzájemného zúčtování. Ve strhujícím duelu se představují Jana Krausová a Karel Roden jako manželé, kteří s lehce drastickým humorem ve svém přepychovém bytě probírají traumata dlouholetého vztahu.

 

28. 4. Vězeň na druhé avenue

Čtrnácté patro, výtah nejezdí, voda neteče, odpadky páchnou, venku horko k padnutí, v bytě zima, sousedi pořádají mejdany až do noci a zloději právě ukradli, na co přišli. Ne všichni se však dokážeme zbláznit s takovou dávkou humoru, ironie a sarkasmu. Simona Stašová a Kamil Halbich v hlavních rolích slavné americké komedie o tom, jaké to je, když se vám vše vymkne z rukou.

 

12. 5. Práskni do bot

Šulin, Mudrc, Drátěnka a Volej jsou povedená čtveřice řemeslníků, kteří jsou přesvědčeni, že ke štěstí mohou dojít jen tehdy, pokud něco ukradnou. Když dostanou za úkol vydlaždičkovat veřejné záchodky a umývárnu, rozbíhá se smršť situačního humoru. Každý z řemeslníků má totiž svůj sen a chtějí si ho splnit tak, že o polední pauze ukradnou paletu dlaždiček a posléze ji prodají. A protože stejný záměr mají všichni, o komické situace nebude nouze, přičemž páni řemeslníci nejdou pro peprnější slovo daleko.

 

13. 5. Velké lásky v malém hotelu

Bláznivá komedie vypráví o tom, že ani člen vlády (Lukáš Vaculík) by si neměl nic začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si k záletům vybere hotel, kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa.

  

14. 5. Ewa Farna: Málo se známe Tour 2019

Zpěvačka Ewa Farna se rozhodla po celý rok 2019 omezit počet venkovních vystoupení na městských akcích a festivalech v České republice a vyráží na divadelní turné s názvem Málo se známe. Předvede své písně v komornějším prostředí, byť na energii a naléhavosti neubere, dá hodně prostoru svým vynikajícím muzikantům a posluchači si ji budou moci zároveň užít vsedě.

 

11. 6. Vše o mužích

Jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí a jak to dopadá, když se testosteron smíchá s city a striptýzem. Tři herci a čtyři příběhy jako ze života. Tragikomedie o mužích pro ženy s Filipem Blažkem, Marošem Kramárem a Michalem Slaným.

 

16. 6. Magdalena Kožená & Collegium 1704

Magdalena Kožená bude průvodkyní „Zahradou vzdechů“ v programu sestaveném z dramatických scén slavných ženských hrdinek, jako je Armida nebo Ariadna, ale i méně známých příběhů oddané lásky, jakým je příběh nymfy Ero. Hudbu italských kantát Georga Friedricha Händela doplňují díla jeho benátských a nepolských současníků a plamen italské hudby se tak prolíná s vášní nesmrtelných příběhů.

 

Aktuální program Měšťanské besedy