Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

Měšťanská beseda > Aktuálně > Chantal Poullain: Šansonem se vyjadřuji sama za sebe

Chantal Poullain: Šansonem se vyjadřuji sama za sebe

(publikováno 12. 6. 2017)

 

Veřejnost ji zná spíše jako herečku. Vystupuje ve filmech i televizi a s divadlem Ungelt hrála i v Měšťanské besedě s Pavlem Křížem v inscenaci Šest tanečních hodin v šesti týdnech nebo s Jiřím Schmitzerem v tragikomedii Na vaše riziko. Bývalá žena Bolka Polívky Chantal Poullain je ale také zpěvačkou. Hluboký hlas a francouzský původ napoví, že šansoniérkou. A v této poloze se představí v polovině července i v Plzni.

 

Jaké šansony na koncertech zpíváte?

Jsou to vesměs slavné francouzské šansony, které Štěpán Markovič upravil speciálně pro jazzové trio. K některým jsem si napsala i vlastní nový text. Základem jsou písně z mé desky Chansons.

 

Čím se v textech necháte inspirovat?

Životem. Objevují se momenty, pocity, zážitky, které jsou natolik ojedinělé nebo emotivní, že je chci dát na papír.

 

Co pro vás šanson znamená a jakou roli hraje ve vašem uměleckém životě?

V šansonu nejde až tak moc o zpěv a ani já se necítím být pěvkyní. Pro mě znamená jiný způsob vyjádření než běžné herectví. V divadle se vyjadřuji přes postavu a příběh. V šansonech jsem to já Chantal a zpívám to, co chci sama sdělit.

 

Zpíváte ve francouzštině před českým publikem. Není to škoda?

Před každou písni nastíním, jaký má děj. Francouzsky zpívám, protože se v mateřském jazyce umím lépe vyjadřovat a je pro mě jednodušší si napsat text. A také bych nerada dehonestovala šanson i češtinu mou výslovností. Musím ale přiznat, že pro šanson je čeština po francouzštině druhý nejvhodnější jazyk. Reakce lidí na koncertech jsou úžasné, líbí se jim to.

 

Šansony Chantal Poullain

18. 7. 2017 v 19:30 na zahradě Měšťanské besedy