Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

 

 

Měšťanská beseda > Aktuálně > Cestovatelské přednášky v plném proudu: Za týden Omán, později Írán, Peru či Island

Cestovatelské přednášky v plném proudu: Za týden Omán, později Írán, Peru či Island

(publikováno 10. 10. 2017)

 

Rádi byste cestovali, ale chybí vám odvaha vyrazit nebo dostatek prostředků. Tak to v úterky zamiřte do Měšťanské besedy. Program cestovatelských přednášek je naplánován až do poloviny ledna. Fandové dobrodružných výprav, zajímavé přírody i cizokrajných kultur se během čtyř měsíců mohou podívat třeba do Ománu, Mosambiku nebo na Pantanal. Začátky cestovatelských přednášek jsou zpravidla v 19 hodin.

 

17. 10. v 19:00 – Omán – Sultánovo arabské Švýcarsko

přednáší Tomáš Hájek

Zatímco sousední Dubaj jde spíše cestou mrakodrapů a sjezdovek v obchodních centrech, Omán sází na opravdovost a tradice. Je zemí s nádhernými plážemi, barevnými pouštěmi plnými života, vysokými horami a starobylými vesničkami obklopenými palmovými háji.

 

31. 10. v 19:00 – Íránskou historií, současností, přírodou i venkovem

přednáší Petr Štětina

Asi jste již slyšeli o slavné pohostinnosti a přívětivosti Íránců, úžasných památkách ze starověkých i středověkých říší, ale možná netušíte, jak krásná příroda se v Íránu také nalézá. Petr do Íránu jezdí jako průvodce několikrát za rok již 8 let a seznámí vás s rozmanitým Íránem pomocí fotek a vyprávění.

 

8. a 9. 11. ve 20:00 – Vrcholy & Hlubiny 3D Show

přednáší Honza „Tráva“ Trávníček a Marek Audy

Unikátní přednáška – stereografická projekce. Nepál, Tibet a dvě osmitisícovky (Manáslu a Cho Oyu) trojrozměrně přes 3D brýle.

 

14. 11. v 19:00 – Peru: Dobrodružství v džungli

přednáší Jaroslav Bouzek

Peru je o dobrodružství, krásné přírodě a fantastických památkách. Národní park Huascarán, tajemné Machu Picchu, jezero Titicaca a mnoho dalších inspirativních míst. Pojďte se podívat, jak se žije v Jižní Americe.

 

28. 11. v 19:00 – S batohem mezi lvy

přednáší Martin Šíl

I v té nejcivilizovanější zemi subsaharské Afriky můžete procházet krajinou, která patří jen zvířatům. I v Krugerově parku se můžete na pár dní ztratit v buši. Na zádech batoh, v ruce foťák, před sebou průvodce s flintou.

 

12. 12. v 19:00 – Island

přednáší Tomáš Hájek

Ostrov neobyčejných krás, který je v současné době na vrcholu popularity mezi cestovateli z celého světa. Nechte se unést krásnými fotografiemi a vyprávěním zkušeného cestovatele a průvodce Tomáše Hájka.

 

20. 12. v 19:00 – Pantanal: Ráj zvířat

přednáší Petr Bambousek

V Brazílii najdeme největší mokřad světa, Pantanal. Na rozloze o velikosti Anglie se nachází neuvěřitelná koncentrace zvířat a život pulzuje doslova na každém kroku. Vyprávění vás zavede doslova na dotek ke kajmanům, desítkám druhů ptactva a dalším unikátním tvorům Pantanalu.

 

16. 1. 2018 v 19:00 – Kuba: Perla Karibiku

přednáší Miloslav Martan

Kuba je největším a zároveň nejrozmanitějším ostrovem Karibiku. Je velkým živým muzeem celé její historie, která na Vás dýchne z každého kroku. Kuba je ostrov plný života, rytmického tance, podmanivé hudby, výborného rumu, voňavých doutníků, nádherných koloniálních památek, historických automobilů, královských palem, romantických pláží s azurovým mořem a hlavně milých lidí.