Měšťanská beseda facebook

 

Youtube

 

  

Měšťanská beseda > Aktuálně > Aleš Háma čeká dítě s milenkou a kamaráda poprosil, aby mu zachránil manželství

Aleš Háma čeká dítě s milenkou a kamaráda poprosil, aby mu zachránil manželství

(publikováno 3. 1. 2019)

 

Lhát si a vymýšlet až do posledního dechu nebo i déle. To je téměř vždy hnacím motorem konverzačních vztahových komedií, kdy jeden z partnerů nachytá toho druhého v choulostivé situaci. Jedním z nejpilnějších soudobých autorů je Francouz Éric Assous a jedna z jeho nejpovedenějších inscenací je Můj nejlepší kamarád. V polovině března ji v Měšťanské besedě představí ansámbl Divadla V Rytířské.

V hlavních rolích se představí Aleš Háma, Petr Motloch, Tereza KostkováNela Boudová. Aleš Háma alias Bernard pracuje na skvělém postu v rodinném podniku své ženy Nelly. Zároveň je ale velký sukničkář a jednu ze svých milenek dokonce přivede do jiného stavu.

Kdyby se o tom dozvěděla jeho manželka, přišel by o všechno. Proto požádá o pomoc svého kamaráda Phillipea, dobráka od kosti, který žije spořádaně se svou přítelkyní Alicí a nemá peněz nazbyt. Tím se roztáčí vynalézavý kolotoč situací a zápletek, na jehož konci není vůbec jisté, zda se Phillippeovi nezhroutí jeho vztah s Alicí a zda Bernardovi všechny jeho lži projdou.

Komedie měla v Praze premiéru před rokem. Od té doby má za sebou přes 30 repríz.

 

Můj nejlepší kamarád

18. 3. 2019 v 19:00